Tüm Kullanıcıların PS4 Oyun Takas , PS4 PRO Oyun Takas, PSN Plus Oyun Takas, PS3 Oyun Takas, Nintendo Switch Oyun Takas, Xbox One Oyun Takas, Xbox 360 Oyun Takas ve Diğer Tüm Konsollar için Alış-Satış Yaparken Dikkat edilmesi gerekenler / Önemli Uyarılar.

forum.konsoloyun.com hakkında Bilinmesi gerekenler:

1. forum.konsoloyun.com Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.
2. forum.konsoloyun.com Tüm Türkiye ve Yurt Dışındaki PS4 Kullanıcılarına Özgür bir PS4 Oyun Takas paylaşım platformu oluşturmak amacı ile tamamen ücretsizdir, Son Kullanıcı üyelerden paylaşımları için hiç bir zaman ücret talep etmez.
3. forum.konsoloyun.com üyelerin / Kullanıcıların kendi aralarında Yaptıkları takaslardan ve Alım-Satım işlemlerinden kesinlikle sorumlu tutulamaz.
4. Tüm Kullanıcılar Kendi Güvenliklerini kendileri sağlamak zorundadır, dolayısı ile Takas / Alım-Satım yapacağınız kişinin güvenirliğini her bir kullanıcı kendisi araştırmak zorundadır, çıkacak sorunlardan forum.konsoloyun.com sorumlu tutulamaz.
5. forum.konsoloyun.com sadece bir paylaşım platformudur , içeriklerden mesajlardan ve kullanıcılar arası yapılan oyun takaslarından kesinlikle sorumlu değildir.
6. Bu forumda Ticari faaliyet gösterdiği düşünülen kullanıcıların üyeliklerini silinir bu hakkı forum.konsoloyun.com saklı tutar.
7. bu Forum sadece son kullanıcılar için ücretsiz hizmet olarak kurulmuş bir paylaşım platformudur.
8. forum.konsoloyun.com kullanıcıların ve site güvenliği için kuralları değiştirme/güncelleme hakkını saklı tutar.

PS4, PS4 PRO, PS VR, PSN PLUS, Nintendo Switch , Xbox One, Xbox 360 ve diğer tüm Konsol Oyun Alım-Satım ve Takas Yaparken Üyelere/Kullanıcılara Tavsiyeler :

1. Oyun Takasta alacağınız oyunun bölgesinin ne olduğunu ( PAL , NTSC ) diğer üyeden mutlaka öğrenin. ( Türkiye Bölge 2 Kullanmaktadır PAL olarak geçer )
2. Oyun Takasta alacağınız ve vereceğiniz oyunun kesinlikle çizik olmadığından emin olun. ( Çizik oyun almayın-vermeyin )
3. Çoğu zaman Oyunlar çizik olsa bile çalışmaktadır fakat çizik oyunlar daha sonraki takaslarda sizin için ciddi sorun çıkarabilir yada oyunlarda takılmalar yapabilir,
4. Oyununuzun değerinde oyunlar ile değiştirmeye özen gösterin bu şekilde takas yaptığınız oyunun değeri düşmeyecektir,
5. 18 Yaşından küçük kullanıcıların/Üyelerin mutlaka aile bireylerinden izin alarak Takas Alım/Satım işlemlerini yapmaları tavsiye edilir,
6. Hiç bir baskı altında kalmadan tanıdığınız ve güvendiğiniz kullanıcılar/Üyeler ile Takas Alım/Satım işlemlerinizi gerçekleştirin,
7. Konsol / Ürün Alım Satımlarında imkan ise ürünlerinizi deneyin çalıştığından emin olun,
8. Konsol / Ürün / Oyun alım satımda her zaman elden almayı tercih edin,
9. Elden Ürün Alım Satımlarında mutlaka kalabalık ve sosyal yerleri tercih edin,
10. Dijital Oyun Takas / Alım / Satım işlemlerinde uzaktan mail veya mesaj yerine karşılıklı yüzyüze ve cep telefonunuzdan işlemleri birebir gerçekleştirmeniz tavsiye edilir,
11. Takas / Alım / Satım yaparken aşağıdaki hazır taslağı kullanmanızı üyeler arası sorun çıkmaması ve anlaşılabilirlik için tavsiye diyoruz,

-------

Ülke : PSN hesabının bağlı olduğu ülke ( Rusya / USA / Türkiye / Malezya vs. vs. )
Hesaba Yüklü Oyunlar : PSN hesabındaki oyun listesi ( GTA 5 , Battlefield 1 , For Honor gibi )
PSN Plus üyelik süresi : PSN Plus üyelik var ise Kac Ay Kaldığı ( 1 Ay / 4 Ay / 1 Yıl vs. vs. )
PSN hesabındaki Ek DLC paketler : Oyunlara ek olarak var ise DLC paketleri ( Battlefield 1 Deluxe Edition vs. )
PSN Hesap Satış Fiyatı : PSN hesabınızın satış fiyatı
PSN Takas Talep : Takas isteniyor ise talep edilen oyunlar ( takas istemiyorum veya Fifa 17 , Pes 17 arıyorum vs. vs. )
Satış / Takas Tercihi : mail ile / Telefon ile / Yüz yüze
Bulundurğu Şehir : İstanbul / Ankara / İzmir vs. vs.

---------